Kancelaria prawna Wrocław

Jakub Artemiuk

Adwokat

biuro@kancelaria-adlo.pl

Umiejętności

Reprezentacja procesowa w postępowaniu sądowym i egzekucyjnym

Doradztwo prawno-biznesowe

Prowadzenie negocjacji i mediacji na etapie przedsądowym

Przygotowywanie i opiniowanie projektów umów w obrocie gospodarczym krajowym i międzynarodowym

Udzielanie porad prawnych w bieżącej działalności biznesowej

Reagowanie na aktualne potrzeby klienta i zmieniające się otoczenie prawno-biznesowe

Klarowne objaśnianie przepisów oraz instytucji prawnych i sposobu ich funkcjonowania osobom spoza branży prawniczej

Obsługa prawna w języku angielskim oraz francuskim

Adwokat, archeolog sądowy. Specjalista z zakresu prawa i procesu cywilnego, prawa bankowego, medycznego oraz międzynarodowego. Reprezentuje klientów w sporach przed sądami i innymi instytucjami. Przygotowuje strategię procesową i negocjacyjną. Doradza przedsiębiorcom w ich bieżącej działalności, przygotowuje umowy handlowe (również międzynarodowe) i uczestniczy w ich negocjowaniu, sporządza specjalistyczne opinie prawne, nadzoruje proces dochodzenia wierzytelności na rzecz klientów. Występuje w sporach transgranicznych i z elementem prawa obcego. Zajmuje się w szczególności dochodzeniem roszczeń na rzecz konsumentów w sporach z bankami i instytucjami finansowymi (sprawy dot. kredytów waloryzowanych kursem CHF, sprawy o uznanie kredytu za kredyt darmowy, usuwanie danych z BIK), procesami o błąd w sztuce lekarskiej oraz reprezentacją klientów w sprawach przed Wojewódzką Komisją ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych.

Absolwent studiów prawniczych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz International Business & Trade Summer Law Program w Krakowie, organizowanego wspólnie przez Catholic University of America, Columbus School of Law i Uniwersytet Jagielloński. Stypendysta programu LLP Erasmus na Uniwersytecie w Strasbourgu. W latach 2014-2016 doktorant w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Europejskiego WPAE UWr oraz członek zespołu Centrum Doskonałości im. Jeana Monneta przy Uniwersytecie Wrocławskim powołanego decyzją Komisji Europejskiej na lata 2014-2017. Odbył aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu w latach 2014-2016, od maja 2017 r. wpisany na listę adwokatów Izby Adwokackiej we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zdobywał praktykując m. in. w jednej z wrocławskich kancelarii adwokackich zajmującej się obsługą prawną szpitali publicznych oraz praktyk lekarskich, jako prawnik w wiodącym dolnośląskim koncernie farmaceutycznym oraz jako adwokat w zespole świadczącym stałą obsługę dużego banku w sporach sądowych z konsumentami.

Studiował również archeologię w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Absolwent Międzywydziałowych Studiów Podyplomowych Archeologii Sądowej. Pasjonat archeologii, żeglarstwa i narciarstwa, wolny czas spędza na wycieczkach krajoznawczych bądź jako wolontariusz na wykopaliskach archeologicznych.

Obszary pracy

Proces cywilny

Prawo cywilne materialne

Prawo bankowe

Prawo medyczne

Prawo pracy

Prawo kontraktów (w tym międzynarodowych)

Prawo prywatne międzynarodowe, spory transgraniczne

Dochodzenie należności

Edukacja

Université de Strasbourg, Faculté de Droit, de Sciences Politiques et de Gestion – studia w ramach programu LLP Erasmus (2010-2011)

Catholic University of America, Columbus School of Law – International Business & Trade Summer Law Program in Cracow (2012)

Uniwersytet Wrocławski, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii – mgr prawa (2013)

Izba Adwokacka we Wrocławiu – aplikacja adwokacka (2014-2016), od 2017 r. wpis na listę adwokatów

Uniwersytet Wrocławski – Międzywydziałowe Studia Podyplomowe Archeologii Sądowej
(2018-2019)

Konsultacja prawna

Napisz do nas, oddzwonimy i umówimy się na konsultację.

Kancelaria Radcy Prawnego

r.pr. Joanna Dwornicka

Zaolziańska 8/5, 53-334 Wrocław

Kancelaria Adwokacka

adw. Jakub Artemiuk

Zaolziańska 8/5, 53-334 Wrocław

Kancelaria prawna Wrocław

Poprzez fachowe doradztwo i przygotowanie umów oraz otoczenia prawnego zabezpieczamy naszych Klientów przed mogącymi powstać problemami. Pomagamy rozwiązać zaistniałe spory na etapie przedsądowym i sądowym. Zajmujemy się windykacją należności na rzecz naszych Klientów.

Chronimy Twoje dane

Godziny pracy

Pon - Pt: 09:00 - 17:00

Sob - Ndz: Nieczynne

© 2021 ADLO, All Right Reserved