Prawo IT i nowych technologii

Zajmujemy się między innymi tworzeniem umów IT, w szczególności licencyjnych, wdrożeniowych, utrzymaniowych. Opracowujemy umowy wdrożeniowe i SLA, kontrakty outsourcingowe i cloudowe (Iaas/PaaS/SaaS), audytujemy i pomagamy przy interpretacji umów licencyjnych. Zapewniamy pełne wsparcie od pisania i negocjacji umów, przez udział w nadzorze ich realizacji (legal project managment ). Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie wieloaspektowej ochrony praw autorskich – pomagamy m.in. w sprawach przeniesienia praw autorskich, ochrony praw autorskich w sieci. Prowadzimy audyt prawny e-sklepów i serwisów internetowych pod względem wymogów nowego prawa konsumenckiego i świadczenia usług drogą elektroniczną oraz tworzymy niezbędną dokumentację.

Kancelaria Adlo dysponuje zespołem doświadczonych radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w sektorze nowych technologii. Doradzamy producentom i dystrybutorom oprogramowania, a także firmom współpracującym z wykonawcami rozwiązań informatycznych. Kompleksowo obsługujemy firmy z branży IT w zakresie prawa nowych technologii w tym analizujemy prawne aspekty usług świadczonych drogą elektroniczną oraz usług związanych z tworzeniem i dostarczaniem nowych rozwiązań technologicznych, jak również dostawą i aktualizacją oprogramowania. Sporządzamy umowy z deweloperami oprogramowania (firmami informatycznymi i programistami freelance) oraz dostawcami wszelkich usług dla e-commerce. Tworzymy polityki prywatności oraz plików cookies dla wszelkiego rodzaju sklepów internetowych i stron www. Sporządzamy dla naszych klientów dokumentację ochrony danych osobowych.

Metodologia działania

Analiza aktualnej sytuacji prawnej Klienta

Przygotowanie projektu umowy, ocena ryzyk związanych z zawarciem umowy

Reprezentacja w negocjacjach

Sporządzanie opinii prawnych i ekspertyz

Reprezentacja Klienta na etapie przedsądowym i sądowym, prowadzenie rozmów ugodowych, sporządzenie listu ostrzegawczego w celu sprawnego, polubownego rozstrzygnięcia sporu

Prowadzenie sądowych postępowań cywilnych dotyczących ochrony przed naruszeniami dóbr osobistych oraz osobistych i majątkowych praw autorskich

Konsultacja prawna

Napisz do nas, oddzwonimy i umówimy się na konsultację.

Kancelaria Radcy Prawnego

r.pr. Joanna Dwornicka

Zaolziańska 8/5, 53-334 Wrocław

Kancelaria Adwokacka

adw. Jakub Artemiuk

Zaolziańska 8/5, 53-334 Wrocław

Kancelaria prawna Wrocław

Poprzez fachowe doradztwo i przygotowanie umów oraz otoczenia prawnego zabezpieczamy naszych Klientów przed mogącymi powstać problemami. Pomagamy rozwiązać zaistniałe spory na etapie przedsądowym i sądowym. Zajmujemy się windykacją należności na rzecz naszych Klientów.

Chronimy Twoje dane

Godziny pracy

Pon - Pt: 09:00 - 17:00

Sob - Ndz: Nieczynne

© 2021 ADLO, All Right Reserved