Kredyty "Frankowe" i prawo bankowe

Świadczymy pomoc skierowaną do kredytobiorców w zakresie dochodzenia roszczeń z tytułu umów kredytów indeksowanych i denominowanych kursem CHF i innych walut obcych. Kancelaria ADLO w oparciu o nowatorskie metody świadczy usługi dla klientów posiadających kredyt we frankach lub w innej walucie obcej. Nasi doświadczeni prawnicy dochodzą roszczeń z tytułu nadpłaconych rat kredytowych, nieważności zawartych umów kredytu oraz z zakresu Ubezpieczenia Niskiego Wkładu Własnego (UNWW). Uzyskujemy zabezpieczenie roszczenia na czas trwania postępowania sądowego. Prowadzimy postępowania reklamacyjne wobec banków i wszczynamy postępowania przed Rzecznikiem Finansowym. Pomagamy klientom, wobec których wszczęto już egzekucję, zajmujemy się pozbawieniem wykonalności Bankowych Tytułów Egzekucyjnych (BTE). Analizujemy treść umów kredytu hipotecznego, kredytu konsumenckiego oraz pożyczki zawartych z bankami i innymi instytucjami finansowymi pod kątem zawarcia w nich niedozwolonych postanowień umownych bądź możliwości skorzystania z sankcji kredytu darmowego i dobieramy odpowiednią drogę dochodzenia roszczeń na rzecz Klientów. Pomagamy w usunięciu z BIK oraz systemu Bankowy Rejestr niekorzystnych i nierzetelnych wpisów dot. historii kredytowej Klienta.

Czy wiesz, że w 2020 roku frankowicze wygrali około 92% spraw sądowych? Z naszą pomocą Ty też możesz wygrać z Bankiem! Efektem wygranej jest stwierdzenie nieważności umowy kredytu w CHF albo odfrankowienie kredytu i zwrot nadpłaconych rat.

Kto może wystąpić z roszczeniem?

Roszczenie o stwierdzenie nieważności kredytu we frankach i zwrot nadpłaconych rat może wnieść każdy frankowicz, którego umowa lub regulamin zawiera niedozwolone postanowienia umowne (klauzule abuzywne) w zakresie:

•Indeksacji lub denominacji kredytu kursem CHF
•Ubezpieczenia niskiego wkładu własnego
•Dowolnego ustalania zmian oprocentowania kredytu

Kancelaria ADLO to miejsce w którym osoby posiadające kredyty frankowe znajdą prawników specjalizujących się w tej dziedzinie, z kilkuletnim doświadczeniem w sporach sądowych z bankami.

Banki często wykorzystują niewiedzę i bierność kredytobiorców. Nasi klienci posiadający kredyty frankowe wielokrotnie otrzymywali pozwy związane z zadłużeniem oraz zaniechaniem spłaty zawyżonych rat kredytu. Nasza kancelaria prawna oferuje Klientom bezpłatne ekspertyzy umów kredytu, na podstawie których Klienci otrzymują rzetelną wiedzę na temat abuzywności postanowień zawartych w ich umowach oraz informację jak krok po kroku podjąć skuteczną walkę z Bankiem.

Obecnie polskie Sądy przyjmują korzystną linię orzeczniczą dla frankowiczów. Wygrana z Bankiem oznacza stwierdzenie nieważności umowy kredytu w CHF albo odfrankowienie kredytu i zwrot nadpłaconych rat.

Stwierdzenie nieważności umowy kredytu prowadzi do upadku umowy i rozliczenia się z Bankiem, tak jakby umowa nigdy nie istniała, bez obowiązku zapłaty jakichkolwiek należności z tytułu prowizji i odsetek. Odfrankowienie kredytu oznacza usunięcie klauzuli indeksacyjnej z umowy kredytowej oraz uzyskanie zwrotu nadpłaconych rat. Oprócz tego skutkuje również zmniejszeniem salda zadłużenia kredytu na przyszłość, które nie jest już zależne od kursu CHF.

Metodologia działania

Analiza sytuacji prawnej i faktycznej Klienta

Pomoc w uzyskaniu dokumentacji z Banku oraz jej interpretacja

Zgłoszenie reklamacji do banku/instytucji finansowej i reprezentacja w postępowaniu reklamacyjnym

Przygotowanie pozwu, wniosku o zabezpieczenie roszczeń Klienta oraz prowadzenie sprawy przed Sądami we wszystkich instancjach

Pomoc w przeprowadzeniu skutecznej egzekucji zasądzonych należności

Konsultacja prawna

Napisz do nas, oddzwonimy i umówimy się na konsultację.

Kancelaria Radcy Prawnego

r.pr. Joanna Dwornicka

Zaolziańska 8/5, 53-334 Wrocław

Kancelaria Adwokacka

adw. Jakub Artemiuk

Zaolziańska 8/5, 53-334 Wrocław

Kancelaria prawna Wrocław

Poprzez fachowe doradztwo i przygotowanie umów oraz otoczenia prawnego zabezpieczamy naszych Klientów przed mogącymi powstać problemami. Pomagamy rozwiązać zaistniałe spory na etapie przedsądowym i sądowym. Zajmujemy się windykacją należności na rzecz naszych Klientów.

Chronimy Twoje dane

Godziny pracy

Pon - Pt: 09:00 - 17:00

Sob - Ndz: Nieczynne

© 2021 ADLO, All Right Reserved