Prawo handlowe i gospodarcze

W ramach oferty nasza kancelaria prawna odpowiada za obsługę i świadczenie stałego doradztwa prawnego na rzecz przedsiębiorców oraz przedstawicieli wolnych zawodów. Przygotowujemy opinie prawne, projekty umów, zastępujemy naszych Klientów zarówno przed sądami jak i innymi instytucjami. Pomagamy w procesie rejestracji, czuwamy nad bieżącą obsługą prawną i przygotowujemy niezbędną dokumentację zarówno dla jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i przedsiębiorstw działających na podstawie ustawy – Kodeks spółek handlowych, tj. podmiotów takich jak: spółka jawna, spółka partnerska, spółka komandytowa, spółka komandytowo-akcyjna, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółka akcyjna i prosta spółka akcyjna. Doradzamy naszym Klientom w takich dziedzinach jak: prawo handlowe, prawo upadłościowe i naprawcze, egzekucja należności.

Prawo Handlowe stanowi jeden z filarów naszej oferty dla przedsiębiorców.

Obsługa korporacyjna obejmuje w szczególności doradztwo transakcyjne oraz bieżące doradztwo prawne na rzecz podmiotów gospodarczych. Podmiotom rozpoczynającym prowadzenie działalności gospodarczej oferujemy wsparcie przy wyborze optymalnej struktury organizacyjno-prawnej, przy uwzględnieniu specyfiki prowadzonej przez Klienta działalności, z zastosowaniem korzystnych rozwiązań podatkowych oraz z zakresu ubezpieczeń społecznych. Nadzorujemy proces rejestracji spółek prawa handlowego (przed Krajowym Rejestrem Sądowym oraz innymi organami i instytucjami prawa administracyjnego (w szczególności w przypadku podmiotów medycznych). Opracowujemy projekty umów i niezbędnych dokumentów wewnętrznych (statutów, regulaminów, uchwał) oraz pozostałych dokumentów koniecznych do funkcjonowania podmiotu w obrocie prawnym.

Podmiotom już istniejącym na rynku zapewniamy bieżące doradztwo prawno-biznesowe, w tym pomoc organom spółek i wspólnikom/akcjonariuszom w przeprowadzaniu wymaganych przez prawo zgromadzeń/posiedzeń oraz formułowaniu aktów prawa wewnętrznego. Przeprowadzamy procesy optymalizacji funkcjonowania działalności biznesowej w środowisku prawnym i podatkowym dostosowane do potrzeb Klienta poprzez transformacje podmiotowe, obejmujące przekształcenia (w tym jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę prawa handlowego), podziały, połączenia, aport przedsiębiorstwa, likwidacje. Przygotowujemy stosowne dokumenty niezbędne do sprawnego przeprowadzenia powyższych procesów oraz reprezentujemy podmioty przed Krajowym Rejestrem Sądowym, w szczególności w zakresie zgłaszania zaistniałych zmian danych. Dokonujemy audytów pod kątem zgodności działań z obowiązującym prawem (due diligence) oraz proponujemy wdrożenie stosownych zmian. Zapewniamy wsparcie w negocjacjach z kontrahentami oraz dochodzimy roszczeń od nierzetelnych kontrahentów, również w postępowaniu transgranicznym.

Metodologia działania

Analiza aktualnej sytuacji prawnej Klienta

Mapowanie procesów biznesowych u Klienta

Przeprowadzenie audytu/ocena ryzyka i przygotowanie propozycji działania zgodnie z założeniami Klienta

Wdrożenie zaproponowanego rozwiązania

Konsultacja prawna

Napisz do nas, oddzwonimy i umówimy się na konsultację.

Kancelaria Radcy Prawnego

r.pr. Joanna Dwornicka

Zaolziańska 8/5, 53-334 Wrocław

Kancelaria Adwokacka

adw. Jakub Artemiuk

Zaolziańska 8/5, 53-334 Wrocław

Kancelaria prawna Wrocław

Poprzez fachowe doradztwo i przygotowanie umów oraz otoczenia prawnego zabezpieczamy naszych Klientów przed mogącymi powstać problemami. Pomagamy rozwiązać zaistniałe spory na etapie przedsądowym i sądowym. Zajmujemy się windykacją należności na rzecz naszych Klientów.

Chronimy Twoje dane

Godziny pracy

Pon - Pt: 09:00 - 17:00

Sob - Ndz: Nieczynne

© 2021 ADLO, All Right Reserved